fbpx

Zespół Szkół Technicznych

Bytom

Bezpieczeństwo w Szkole

Szkolnym koordynatorem ds. bezpieczeństwa jest Pani Magdalena Chyra, która pełni również funkcję pedagoga szkolnego. Pani profesor jest osobą obdarzoną autorytetem i powszechnym zaufaniem w naszej szkole. Posiada umiejętność nawiązywania i utrzymywania pozytywnych kontaktów i relacji międzyludzkich. W każdej chwili gotowa jest z Wami porozmawiać o nurtujących problemach. Czeka również na wszelkie uwagi dotyczące niepokojących wydarzeń mających miejsce w naszej szkole.

W szkole funkcjonuje system monitoringu wizyjnego oparty na kilkunastu kamerach cyfrowych umieszczonych w 'newralgicznych’ punktach szkoły. Dzięki monitoringowi udało sie nam zidentyfikować szkolnych wandali i osoby nieproszone spoza terenu szkoły. W czasie lekcji szkoła jest zamykana a wejścia do szkoły na przerwach pilnują portierzy. Nasza szkoła realizuje program 'Szkoła bez przemocy’ udokumentowany certyfikatem. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwaja dyżurujący nauczyciele.

ZSTiO to szkoła bezpieczna. W naszej szkole tzw. 'kocenie’ jest zabronione. Uczniowie klas pierwszych zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów przez najstarsze klasy podczas Dnia Otrzęsin. Wszystkie działania są prowadzone pod nadzorem nauczycieli. Otrzęsiny klas pierwszych można zobaczyć w dziale multimedia – galeria.

Apteczki szkolne znajdują się w sekretariacie uczniowskim oraz w pokoju nauczycielskim. Czynny jest również gabinet medyczny.

Na stałe współpracujemy z Komendą Miejską Policji i Strażą Miejską. Wyrywkowo przeprowadzamy kontrole antynarkotykowe przy uzyciu psa.

Wszelkie akty przemocy są karane usunięciem ze szkoły bez możliwości odwołania.

Zachęcamy również do systematycznego odwiedzania portalu Bezpieczna szkoła +.