fbpx

Zespół Szkół Technicznych

Bytom

Od roku 2006 w ZST realizujemy projekty współpracy z innymi szkołami w Europie. W ramach programu Comenius nasi uczniowie wyjeżdżają do szkół w innych krajach. Program eTwinning polega na współpracy z uczniami z innych krajów poprzez Internet. W ramach programu Euroscola bierzemy udział w młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

W ramach programu Leonardo Da Vinci nasi uczniowie odbywają praktyki za granicą. Nauczyciele mogą również korzystać z dokształcania oferowanego dzięki programom Wizyty StudyjneComenius czy Leonardo da Vinci. Wszystkie programy unijne mają nam pokazać ze warto otwierać się na współprace z innymi krajami. Uczniowie poznają i doskonalą język obcy, nawiązują nowe znajomości, maja okazje porównać jak uczą się i żyją młodzi ludzie w innych krajach, zdobywają doświadczenia zawodowe. Klikając na nazwy poszczególnych programów w menu możesz się dowiedzieć jakie zadania już zrealizowaliśmy i nad jakimi obecnie pracujemy. Zachęcamy do aktywnego udziału w naszych projektach.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli do współpracy w naszych projektach.

Każdy pomysł sie liczy !

To tylko kilka z projektów stażowych realizowanych w ZST, w ramach których uczniowie różnych kierunków wyjeżdżają na zagraniczne praktyki. Ze szczegółami można się zapoznać na dedykowanych stronach dla każdego z projektów.