Zespół Szkół Technicznych

Bytom

Ekonomiści na Olimpiadzie ZUS – I etap

Utworzono

26 listopada 2024 roku odbył się w naszej szkole szkolny etap Olimpiady ZUS: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Udział w olimpiadzie wzięli ekonomiści z klas 3E i 5EG. Wyniki są następujące:1 miejsce – Amelia Górska 5EG2 miejsce – Weronika Spałek 5EG3 miejsce – Piotr Zieliński 3EGratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Czytaj więcej>

GIS Day na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu – czyli walka z mrozem, śniegiem, zasypanymi i oblodzonymi drogami i chodnikami

Utworzono

Choć mało, kto wie, co znaczy GIS, to codziennie z niego korzysta. GIS, czyli system informacjigeograficznej, to platforma do gromadzenia, zarządzania i analizowania danych. Tworzą go geodeci,geografowie, informatycy, statystycy, matematycy i wiele innych zawodów. Korzystasz z GIS, gdy:włączasz nawigację samochodową, na wycieczce wyciągasz mapę turystyczną, szukasz adresu wInternecie, analizujesz statystyki czy szukasz dobrej szkoły. W […]

Czytaj więcej>

Uczniowie ZST w HL Display w Gliwicach

Utworzono

W ramach Akademii SEGRO nasi uczniowie odwiedzili firmę HL Display w Gliwicach. Mieliśmy okazję przyjrzeć się procesowi produkcji, która zachodzi tam przy użyciu sterowanych numerycznie urządzeń oraz poznać mechanizmy funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej>

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Śląskim

Utworzono

21 listopada 2024 roku Uniwersytet Śląski zorganizował Dzień Otwarty na Wydziale Nauk Ścisłych i technicznych. Klasa 5eg wzięła udział w tym wydarzeniu. Podczas Dnia Otwartego przyszłe osoby studiujące mogły zwiedzić wydziałowe laboratoria, wysłuchać wykładów popularnonaukowych i dowiedzieć się więcej o ofercie edukacyjnej każdego wydziału. Była to również doskonała okazja do rozmowy z przedstawicielami samorządu studenckiego i kół naukowych. 

Czytaj więcej>

Udział ekonomistów klasy 1 w  webinarze Warszawskiego Instytutu Bankowości

Utworzono

Dnia 19 listopada ekonomiści klasy 1 wzięli udział w webinarze zorganizowanym przez WIB. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej, podczas którego świętujemy 100-lecie reform Władysława Grabskiego, 100-lecie powstania polskiego złotego, 100-lecie utworzenia Banku Polskiego oraz 100-lecie utworzenia Banku Gospodarstwa Krajowego. Internetowe seminarium pt. „Krótka opowieść o Banku Centralnym” prowadził Waldemar Zbytek Prezes […]

Czytaj więcej>