Nie dla rankingów uczniowie się uczą, lecz są to wymierne wskaźniki, pokazujące ich wyniki na tle rówieśników.

Kolejny rok uczniowie ZST pokazują , że ich często ciężka praca jest opłacalna. Fundacja Perspektywy z początkiem każdego roku publikuje ogólnopolski ranking szkół średnich. W najświeższej odsłonie ZST otrzymało srebrną tarczę, co oznacza, że jesteśmy w czołówce polskich techników. Prestiżowy tytuł, który przyznaje Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaklasyfikował nas na 18 miejscu w rankingu śląskich techników i 35 miejscu ogólnopolskiego rankingu maturalnego.

 

Gratulujemy nauczycielom i uczniom za wkład pracy, dzięki któremu możemy się szczycić tą odznaką.

W tegorocznym ogólnopolskim rankingu maturalnym nasi maturzyści jako jedyni z Bytomia zdołali się w nim znaleźć i uplasowali się na bardzo wysokim 35 miejscu w kraju!!!