Zapraszamy na niezwykłą 3-dniową wycieczkę w Sudety, która odbędzie się od 27 do 29 września 2023 roku w ramach  programu ministerialnego „Poznaj Polskę”. Wyjątkowe atrakcje czekają na naszych uczestników!

Podczas tej wyprawy będziemy mieli okazję zwiedzić fascynującą kopalnię złota w Złotym Stoku, malownicze byłe opactwo cystersów w Henrykowie, urokliwe miasto Kłodzko, imponujące twierdze w  Srebrnej Górze  i Kłodzku oraz polskie Carcassone, czyli Paczków. Na koniec naszej podróży odwiedzimy pałac w Mosznej, który słynie z 99 wież.
Najbardziej tajemniczym punktem naszej wycieczki będzie  Projekt Riese (z niem. olbrzym) – kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich oraz na zamku Książ i pod nim w latach 1943–1945. Miała to być jedna z kwater głównych Adolfa Hitlera

Ministerstwo Edukacji Narodowej dofinansowało tę wycieczkę, dzięki czemu koszty uczestnictwa są naprawdę niewielkie. Nasza szkoła postanowiła uhonorować najlepszych uczniów nagrodą w postaci udziału w tym niezwykłym wyjeździe.
Pierwszeństwo w wyjeździe będzie miało 45 najlepszych uczniów w szkole w roku szkolnym 2022/2023.

Uczestnicy wycieczki będą mieli dwa noclegi w Centrum Turystyczno -Sportowym
w Nowej Rudzie,  gdzie do dyspozycji jest basen. W ramach wycieczki zapewnione są dwa śniadania i dwie obiadokolacje.

Koszt 3 dniowej wycieczki wynosi 350 złotych.