W tym roku GIS Day zorganizowany przez WODGiK w Katowicach odbywał się w kosmicznych okolicznościach Planetarium Śląskiego. Nasi geodeci z klasy 3eg mieli przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Na sam początek organizatorzy zaplanowali dla nas udział w sesji wykładowej. Mogliśmy posłuchać m.in. wykładów:
– Głównego Geodety Kraju na temat ogólnego zastosowania GIS-u w geodezji,
– przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego”,
– przedstawiciela ESRI Polska – „GIS – Totalny kosmos”
W tym roku po raz pierwszy uczniowie mieli okazję posłuchać o pracy ośrodka geodezyjnego w Czechach, o której opowiadali zaproszeni przedstawiciele śląsko – morawskiej izby geodezyjnej. Najważniejszą częścią obchodów był przygotowany przez Planetarium Śląskie seans popularnonaukowy „Explore”, który wywarł na wszystkich uczestnikach konferencji ogromne wrażenie.
Odnowione planetarium to wyjątkowe miejsce na tego typu konferencje. Najciekawszą informacją tegorocznego GIS-u jest to, że geodezja i GIS sięgają nawet na Marsa o czym opowiedział nam Pan Dominik Góralczyk przedstawiciel ESRI Polska. GALERIA