Setki dni mobilności zagranicznych w zakończonym już roku szkolnym realizowane z POWER-em za nami. Czas zatem na program Erasmus+. Zaczynamy w wakacje, wszak da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Pierwsza grupa to tegoroczni absolwenci technikum mechatronicznego oraz ekonomicznego. Nie było im dane wyjechać ponad rok temu w ramach POWER-a, choć byli zrekrutowani i gotowi do wyjazdu. Pandemia skutecznie zablokowała nasze plany, ale w końcu pojawiła się szansa i dla nich. Jak widać zatem, ZST dba nie tylko o swoich uczniów, lecz również o tych, którzy pożegnali się już z murami szkoły.


Dziesięć osób (Mikołaj Biernat, Jakub Dworzyński, Jakub Hyra, Bartosz Kudła, Maria Magierska, Grzegorz Tanhojzer, Amelia Izydorczyk, Katarzyna Kubik, Kamila Szcześniak, Oliwier Machura) wraz z opiekunem jest od ponad tygodnia w Hiszpanii, w Grenadzie. Tutaj czas płynie ekstremalnie szybko. Większość czasu pochłania praktyka, ale udaje się znaleźć też czas na przyjemności, zwiedzanie, uprawianie sportu, odkrywanie hiszpańskiej kuchni, poznawanie nowych ludzi, itp. Intensywny weekend sprawił, że niektórzy czują ból w nogach, nie potrafią się ruszać, ale za to za sprawą nadmiaru słońca wyglądają jak teledyskowi „latino boys”. Biała jak drukarkowy papier skóra nabrała sporych rumieńców:-) Teraz wyglądają jak tubylcy:-)

Zaczął się już drugi, zarazem ostatni tydzień stażu. Ten tydzień też przyniesie szereg niespodzianek, będzie sporo zwiedzania i oczywiście mnóstwo słońca. W sobotę zwiedzanie Sewilli i wylot do kraju z pobliskiego niej lotniska.

Grupa ta jest wstępem do dalszych działań w ramach projektu. Już na początku września do Hiszpanii polecą na miesięczny staż informatycy. Wtedy też będzie gorąco. Sewilla o tej porze roku jest mocno nagrzana:-)

Na szkolnym facebooku znajdziecie zdjęcia z pobytu naszych w Grenadzie i okolicach.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.