W ostatni weekend (10-12 czerwca) na szczecińskiej pływalni Floating Arena rozegrany został Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów 2021/22. Drużyna WTS Polonia Bytom, której dużą częścią są uczniowie naszej szkoły rozpoczęła turniej od meczu z ubiegłorocznym zwycięzcą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który zakończył się remisem w regulaminowym czasie gry. Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne, w których zwyciężyli ostrowczanie. Kolejno bytomskie rekiny rozegrały mecze z drużynami: GKPW 59 Gorzów Wlk., Alfa Gorzów Wlk. oraz Arkonia Waterpolo Szczecin, które zaowocowały zwycięstwem. Zebrana suma punktów zagwarantowała zawodnikom WTS-u trzecie miejsce na podium. W ostatnim meczu, w którym walka toczyła się o srebro nasi juniorzy musieli uznać wyższość zespołu UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa i ostatecznie wywalczyli 🥉brązowy medal. Wyniki spotkań:
– WTS Polonia Bytom – KSZO Ostrowiec Św. (3:3) rz.k. 2:4
– WTS Polonia Bytom – GKPW 59 Gorzów Wlk. 14:5
– Alfa Gorzów Wlk. – WTS Polonia Bytom 7:15
– Arkonia Waterpolo Szczecin
– WTS Polonia Bytom 4:10 – UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa
– WTS Polonia Bytom 13:8.
Gratulujemy miejsca na podium 👍🏆🤿.

Maciek Kiwacki 2M Szymon Larysz 2M Paweł Soika 3eG Marcel Skrzyszewski 2Eg Mikołaj Błach 2iO Olaf Książkiewicz 1M