Ostatnia już 15-osobowa grupa informatyków jest na hiszpańskiej ziemi. Przypomnijmy, że tydzień temu z Hiszpanii wrócili uczestnicy projektu z klasy 3 inf A. Tym razem wyjechali ich koledzy z klasy 3 inf B. Oznacza to, że od wakacji wyjechało do Hiszpanii aż 60 informatyków z ZST w czterech następujących po sobie grupach. Odbywającą się właśnie mobilnością kończymy działania zagraniczne w tym roku…, oczywiście mowa o roku kalendarzowym. Do wakacji wiele się będzie jeszcze działo. Pojadą na staże inne zawody: ekonomiści, mechatronicy, geodeci czy technicy oze.
Tymczasem nowa piętnastka w składzie: Kamil Foltynowicz, Igor Foryś, Jarosław Gad, Jakub Gadziński, Adam Labus, Wiktor Łukawski, Michał Maciejewski, Albert Makowski, Franciszek Plesiński, Adrian Pyka, Daniel Solich, Bartłomiej Śmietana, Jeremiasz Taciak, Damian Trzionka, Przemysław Zorychta stacjonuje w mieście dobrze już znanym uczestnikom innych działań.
To miasto portowe położone nad rzeką Gwadalkiwir, kolebka flamenco, miejsce słynące również z jednej z największych katedr na świecie ze szczątkami Krzysztofa Kolumba, spektakularnego Placu Hiszpańskiego czy Złotej Wieży. Oczywiście to Sewilla, miasto tętniące życiem w dzień i w nocy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. A w dzisiejszy wieczór, każdy szanujący się fan kadry narodowej Hiszpanii w piłce nożnej jest przynajmniej myślami w Sewilli, gdzie gospodarze podejmują Szwedów w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze.

Pierwsze koty za płoty. Zbiórka o 3:00 pod szkołą, dwa szybkie poranne loty (Kraków – Monachium – Sewilla) i ok. południa informatycy postawili stopy na andaluzyjskim lotnisku. Potem ulokowanie ich w kilku host rodzinach, obiad, odpoczynek i spotkanie w centrum.

Jutro praktyka ruszy pełną parą. 15 uczestników, 13 miejsc pracy w promieniu kilku kilometrów od centrum. Nadchodzi w końcu czas prawdy;-) Niebawem zamieścimy relacje uczestników, a na razie dajmy im jeszcze trochę odpocząć. Dla większości z nich dzisiejszy dzień był być może jednym z najważniejszych w życiu: formalności na lotnisku, pierwszy lot (i drugi też:-)), nowy kraj, zderzenie z kulturą, językiem, kuchnią, zamieszkanie z kolegami, itd., sporo wrażeń jak na te kilkanaście godzin, no ale o to chodzi w projektach. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Przypominamy, że jutro zaczynają praktyki wszyscy z klasy 3 inf B, nie tylko uczestnicy projektu. Życzymy powodzenia!

Standardowo, szkolny facebook będzie gromadził zdjęcia z wyjazdu. Zapraszamy do oglądania, komentowania, lajkowania, udostępniania…

Projekt „Staże na południu Europy dla techników ZSTIO szansą na lepszy start w zawodzie”, realizowany jest na zasadach programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).