Kolejna grupa informatyków, tym razem z klasy 3 inf A wyjechała dziś, w niedzielę na miesięczne staże zagraniczne! Standardowo 15 osób, standardowo Hiszpania, standardowo lot z Krakowa. Czy to nie staje się już nudne? To już 3 grupa w tym roku. Uczestnikami tym razem są: Bartosz Biesiada, Jakub Bonk, Natalia Greszta, Julia Imańska, Łukasz Kołodziej, Oliwier Komuda, Tomasz Kuszczyk, Agata Lubos, Bartosz Orawiec, Pavlo Pelekh, Kacper Remiorz, Sylwia Rębielak, Artur Sowiński, Patryk Wyderka, Zuzanna Zakrzewska.
No i pojechali: Bytom, Kraków, Alicante, Grenada.
A wiecie co się wydarzyło na lotnisku w Krakowie? Stażyści spotkali tam grupę pięciu Avengersów z ZST wraz z opiekunkami, p. Katarzyną Bielecką i Eweliną Krysiak-Roykiewicz. Znaczy oni chyba nie są tak naprawdę Avengersami, nawet nie mieli stosownych strojów, ale mają we Francji jakiś zlot, chyba Dynastii Avengersów, Avengenów, Andewenów, Andewagenów, Angedawenów…, czy jakoś tam inaczej. Lepiej nazwać ich Avengersami;-) Niech moc będzie z nimi!
Wracając jednak do stażystów. To była długa podróż. W sumie jeden lot, ale podróż z Alicante do Grenady to prawie 350 km!
Na miejscu w Grenadzie czekał w nagrodę hotel w centrum miasta i gorąca kolacja z pierwszymi doświadczeniami kulinarnymi. Nawet ciepło jest na południu Hiszpanii, mając jeszcze w świadomości poranne 2 stopnie Celsjusza pod gmachem ZST.
Jutro początek praktyk. Będziecie oczywiście informowani, jakże mogłoby być inaczej.
Tymczasem pierwsze zdjęcia z wyprawy pojawiły się już na szkolnym facebooku.

Projekt „Uzupełnienie kształcenia zawodowego ZST poprzez staże zagraniczne dla techników”, realizowany jest na zasadach programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).