Parafrazując słowa jednego z szanowanych nauczycieli ZST, można by napisać, że „nasi dzielni informatycy mocno działają”:-) Co prawda, to prawda. Faktycznie, praktyka zawodowa w sercu Andaluzji biegnie pełną parą. 15 stażystów w 13 firmach porozrzucanych po całym mieście, a nawet dalej. Są tacy, którzy każdego dnia spędzą w autobusie nawet ponad godzinę jadąc w jedną stronę. Mamy tu głównie serwisowanie komputerów i innych urządzeń techniki komputerowej, tworzenie sieci, administracja, czy dla nielicznych grafika komputerowa. 6-8 godzin pracy, i do domu.Sporo się dzieje również po pracy. Chyba mało kto siedzi w domu. Lepiej przecież przemierzać niekończące się uliczki tego olbrzymiego miasta, odnajdować każdego dnia kolejne piękne jego zakątki. Niestety, od wczoraj pada. TAK, w Sewilli też może padać, choć niezbyt często się to zdarza. Tubylcy zatem odkopali schowane pewnie kilka miesięcy temu swoje „paraguas”, a uliczni sprzedawcy na co dzień handlujący torebkami i okularami przeciwsłonecznymi, zaopatrzyli się teraz w inny chodliwy towar chroniący wszystkich przez kroplami deszczu.

Oczywiście jak pada, też można spędzić mile czas. Wczoraj na przykład informatycy wybrali się na „flamenco show”. Unikalna hiszpańska „guitarra”, pełni temperamentu śpiewacy i tancerze zaledwie kilka metrów od kameralnej widowni. Nowe, ciekawe doświadczenie.

Informatycy raczej kojarzą się z ludźmi przyspawanymi do komputerów, nielubiący aktywności fizycznej. Jednak grupa z ZST całkowicie obala taki stereotyp. Tydzień temu podczas weekendowych wojaży dominowały pływanie i piłka plażowa- oczywiście na plaży. W zeszłą natomiast niedzielę długie, piesze wędrówki i pokonywanie ostrych wzniesień skały gibraltarskiej i to w pełnym słońcu! Do tego walki z na pierwszy rzut oka niewinnymi magotami gibraltarskimi, nie było lekko:-) Kolejny weekend to wyprawa do Arcos de la Frontera i Kadyksu, a na koniec, udział w nocnym biegu ulicznym, w którym wystartuje aż 10 tys. osób!

Jutro deszcz ma się skończyć i wróci znów bezchmurne niebo i 35 stopni. Powoli i praktyka będzie też zmierzać ku końcowi. Ten czas biegnie tu niezwykle szybko, dni mijają błyskawicznie. No, ale tak to już jest, że wszystko co fajne szybko się kończy:-)

A na szkolnym facebooku oczywiście można znaleźć sporo zdjęć z różnych aktywności. Zachęcamy do oglądania!

Do zobaczenia w szkole!

Projekt „Uzupełnienie kształcenia zawodowego ZST poprzez staże zagraniczne dla techników”, realizowany jest na zasadach programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).