„Zrób dziś to czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to czego inni pragną… „

Drodzy Maturzyści to Wasz ostatni dzień w naszej szkole. Fragment drogi życiowej związany z ZST Bytom powoli dobiega końca. Mijają cztery lata wspólnej nauki. Okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu. Wszystkie chwile i wspomnienia z Wami związane zostaną nam w pamięci na długo. Zapisaliście się w historii tej szkoły, a ona w historii Waszego życia. Mamy nadzieję, że dobrze będziecie wspominać nie tylko uczniów, ale również pedagogów i wszystkich pracowników szkoły.

Na zbliżających się egzaminach życzymy Wam prostych pytań i jasnych odpowiedzi, aby uzyskany wynik był jak najbliżej tego wymarzonego, by mógł otworzyć Wam drzwi do wybranej uczelni. Oby nie zabrakło Wam siły w tym egzaminacyjnym maratonie.

Życzymy Wam obrania właściwej drogi i wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji swoich planów i marzeń, nie tylko szkolnych.

Będziemy się jeszcze spotykać bardziej oficjalnie na egzaminach maturalnych…