27 stycznia odbyła się gala ogłoszenia wyników XXIII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Technicznych zajął 31 miejsce w rankingu śląskich techników. Jest to ogromny sukces naszej szkoły. Kolejny rok z rzędu otrzymaliśmy tytuł „Srebnej szkoły”. Kapituła składająca się z ekspertów oceniła technika z całej Polski za pomocą 4 kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oaz wyniki egzaminu zawodowego. Ranking jest tworzony głównie z myślą o uczniach, którzy planują swoją edukację w szkole średniej. Klasyfikacja Perspektyw stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzą ich do studiów i ułatwią zdobycie wymarzonego zawodu.”

Ranking oparty jest wyłącznie na twardych danych z okręgowych komisji egzaminacyjnych, Systemu Informacji Oświatowej (SIO) MEiN i komitetów głównych olimpiad, wskazuje szkoły, w których warto się uczyć. I są to nie tylko te z samej czołówki, ale także z dalszych miejsc, wszystkie bowiem, które znalazły się w zestawieniu, spełniły kryterium wejścia, którym jest matura z języka polskiego i matematyki zdana przez uczniów na poziomie co najmniej 0,75 średniej krajowej. 

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Zespół Szkół Technicznych ma prawo do używania tytułu honorowego „Srebrnej” Szkoły 2021. Zobacz szczegółowe rankingi