Fragment Waszej drogi życiowej związany z ZST Bytom powoli dobiega końca. Mijają cztery lata wspólnej nauki. Okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu. Chcielibyśmy, abyście puścili w niepamięć chwile i sytuacje, które w tej szkole były dla Was trudne, a zapamiętali te przyjemne. Życzylibyśmy sobie, abyście mile wspominali naszą szkołę, nauczycieli i pracowników oraz swoich młodszych kolegów i koleżanki.
To wasz ostatni dzień w naszej szkole . Dziękujemy Wam za te lata, które mogliśmy spędzić razem w murach tej szkoły. Wszystkie chwile i wspomnienia z wami związane zostaną nam w pamięci na długo. Zapisaliście się w historii tej szkoły, a ona w historii Waszego życia.
Życzymy Wam obrania właściwej drogi i dojścia do zamierzonego celu. Jesteście młodzi, korzystajcie z tego jak najlepiej i jak najwięcej, ale nie zapominajcie o niebezpieczeństwach jakie na Was czekają.
Będziemy się jeszcze spotykać bardziej oficjalnie na egzaminach maturalnych…