godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

ZSTIO po raz trzeci w Irlandii

irl-podroz-do-corkNie wszyscy mają tak dobrze i mogą cieszyć się przedłużoną przerwą świąteczno-noworoczną. Są wśród nas tacy, którzy powrócili do edukacji znacznie wcześniej. Chodzi konkretnie o wybranych piętnastu uczniów klasy III eko oraz III mech, którzy właśnie wczoraj, w niedzielę wyjechali na staże zagraniczne. Ta wyprawa była bardzo ciężka. Już dawno nie zdarzyło się, żeby podróż w jedna stronę odbyła się aż trzema samolotami i trwała aż 24 godziny. Wszystko przez kolosalne 3-godzinne opóźnienia lotnicze. Stresu było co niemiara ale ostatecznie udało się. Miejscem międzylądowań były Dortmund i Londyn, a celem był oczywiście Cork w Irlandii.

Przez najbliższe cztery tygodnie uczniowie ZSTIO będą pracować w firmach mechanicznych czy ekonomicznych, a także zwiedzać uroki zielonej wyspy. W programie jest również kurs języka angielskiego. Praktyki są bardzo zindywidualizowane. Każdy pracuje w innym przedsiębiorstwie. To doskonała okazja na przełamania barier językowych i społecznych, poznanie firm przyjmujących. Uczestnicy będą mieszkać u rodzin irlandzkich, co oczywiście przyniesie również same plusy. Język angielski będzie tu używany bardzo często. Za kilka dni damy znać co i jak.

Projekt "Doświadczenie zdobyte na europejskim rynku pracy poprzez staż zagraniczny - bezcenne" realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Brak plakatu
› Dzień Nauczyciela
Data :  14 październik 2017
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015