godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Klasa 3gg w Wydziale Ksiąg Wieczystych

W dniu 13 listopada 2014r. geodeci z klasy 3gg zwiedzili Wydział Ksiąg Wieczystych mieszczący się w Sądzie Rejonowym w Bytomiu. Młodzież zapoznała się z pracą Wydziału oraz zobaczyła jak wyglądają dawne i współczesne księgi wieczyste. Pani Referendarz Wydziału przedstawiła procedurę zakładania, prowadzenia i zamykania księgi wieczystej.

Uczniowie klasy 3gg mieli także możliwość zapoznania się z dokumentami przygotowywanymi przez geodetów, które są podstawą wpisu do księgi. Młodzież otrzymała wszystkie wnioski związane z prowadzeniem ksiąg, które zostaną wypełnione w ramach przedmiotu "kataster i gospodarka nieruchomościami". Ważnym elementem wycieczki było także zapoznanie się z zasadą funkcjonowania przeglądarki ksiąg wieczystych znajdującą się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Wszystkich, którzy posiadają nieruchomość i znają swój numer KW zapraszamy do skorzystania z przeglądarki i sprawdzenia czy wszystkie wpisy w niej zawarte są aktualne https://ekw.ms.gov.pl/eukw/pdcbdkw.html

Agnieszka Bińczak
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015