godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Drukarka 3D

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu jest w posiadaniu, jako pierwsza szkoła techniczna w mieście, drukarki 3D. Podczas zajęć na kierunku mechatronicznym uczniowie zapoznani zostają z procesem wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Wydrukowane  obiekty są efektem współpracy uczniów z pionu mechatronicznego oraz informatycznego. Początkowo technologia druku 3D była tylko jedną z metod szybkiego prototypowania używaną zarówno do budowania form jak i samych prototypów. Wraz z rozwojem i zwiększaniem precyzji wykonania obiektów, druk 3D stał się także metodą wytwarzania gotowych przedmiotów, w tym zabawek, ubrań, a nawet protez ortopedycznych czy implantów.

Nasza drukarka to produkt firmy Monkeyfab Prime3D. Maszyna została stworzona do materializacji najśmielszych projektów, od domowych po przemysłowe. Szkoła stała się posiadaczem zestawu do samodzielnego poskładania. Gotowy produkt został złożony przez uczniów drugiej oraz trzeciej klasy mechatronicznej. Prace zostały podzielone na etapy i trwały kilkadziesiąt godzin. Nad projektem opiekę sprawuje nauczyciel dr inż. Witold Krieser.

dr inż. Witold Krieser

 

Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015