godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

ZSTiO na Paradzie Schumana

Ulicami Warszawy przeszła w sobotę XIV Parada Schumana – manifestacja poparcia dla idei integracji europejskiej. A wszystko z okazji Święta Europy. Tegoroczna odbyła się pod hasłem walki z kryzysem gospodarczym w Unii Europejskiej i debaty nad wprowadzeniem w Polsce waluty euro. Parada ruszyła w samo południe sprzed kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, przeszła ulicą Królewską przez plac Teatralny z powrotem do Krakowskiego Przedmieścia.

 

Poprowadzili ją w tym roku dwudziestoletni uczestnicy projektów Fundacji Schumana i studenci, równolatkowie tegorocznej edycji Polskich Spotkań Europejskich. Na lawetach jechali członkowie Szkolnych Klubów Europejskich i uczestnicy Wolontariatu Europejskiego; były pokazy żonglerskie, wrotkarze z flagami, orkiestry i tancerze salsy.

W tym roku organizatorzy chcieli zwrócić uwagę opinii publicznej na debatę na temat wprowadzenie w Polsce wspólnej waluty europejskiej. Stąd hasło XIV Parady Schumana – „Lepszy złoty w garści, czy euro w kieszeni?”. Paradzie towarzyszyli m.in. Janusz Lewandowski - komisarz UE ds. budżetu, Ryszard Kalisz oraz Tadeusz Mazowiecki.

zobacz zdjęcia

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015