godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Nauczyciele ZSTiO w Bretanii

erasmuspluslogoOd niedzieli realizowana jest pierwsza z czterech mobilności dla nauczycieli w ramach projektu „Pomost między nauką a zatrudnieniem”. Kadra zawodowców ZSTiO pojechała na zachód Francji, do Brestu. Podczas krótkiej wizyty nauczyciele poznają francuski system edukacji, zwiedzą placówki oświatowe oraz kształcenia zawodowego, spotkają się z francuskimi kolegami, będą uczestniczyć w zajęciach z młodzieżą partnerskiej szkoły prowadząc dla nich zajęcia.

Szkoła organizująca szkolenie to Groupe Scolaire La Croix Rouge. Przypomnijmy, że corocznie nasza szkoła gości uczniów tej placówki organizując staże zagraniczne w lokalnych firmach powiązanych z automatyką, elektroniką, elektrotechniką. Warto również dodać, że kilka lat temu realizowany był projekt Comenius pomiędzy szkołami, dzięki któremu nasi uczniowie i nauczyciele mogli wyjechać do Brestu na prawie 2 tygodnie wcześniej przyjmując swoich kolegów z Francji w Bytomiu.

Działanie jest możliwe dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. W ramach tego samego projektu jeszcze w tym roku szkolnym nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół wyjadą również do Czech, Norwegii oraz Portugalii.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015