godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Geodeci z klasy 3gg w KWK "Piekary"

Tym razem geodeci pozazdrościli kolegom z części górniczej i postanowili przyjrzeć się pracy pod ziemią. Mieliśmy okazję zobaczyć ścianę wydobywczą. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca mierniczego górniczego zarówno na dole kopalni, jak i na powierzchni. Zobaczyliśmy mapy podstawowe będące górniczym odpowiednikiem mapy zasadniczej. Bardzo ciekawie wyglądały instrumenty geodezyjne wykorzystywane podczas pomiarów dołowych, które zawiesza się na obudowie zamiast ustawiać je na statywie. Wycieczka ta nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc Pana Dawida Sitka. Pan Dawid chętnie podzielił się z nami fachową wiedzą z zakresu górnictwa oraz sprawował nad nami opiekę pod ziemią wraz z pracownikami kopalni.
>>Zobacz zdjęcia<<

Agnieszka Bińczak

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015