godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Dzień Ekonomisty AD 2015

Za nami kolejne obchody święta ekonomistów w ZSTiO. Działo się, o działo! Tradycyjnie już ekonomiści zafundowali nam porcję dobrej zabawy i dawkę solidnej wiedzy. Tegorocznemu świętu patronował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Gościliśmy przedstawicieli ZUS w osobach pani Anny Wójcik - Naczelnika Wydziału Koordynacji Obsługi Klientów oddział ZUS w Zabrzu oraz pana Macieja Wrońskiego. Pani naczelnik wygłosiła wykład pt. "Składki ZUS - płacić, czy nie".
>>Zobacz zdjęcia<<
>>Zobacz teledysk<<

Po wysłuchaniu wykładu młodzież wzięła udział w konkursie wiedzy, podczas którego uczestnicy zaprezentowali znajomość przepisów ustawy o ubezpieczeniach społecznych. Zaszczytne I miejsce zajęli przedstawiciele klasy III eko-inf Karolina Działach, Szymon Pos i Rafał Wołowski. Dobrą zabawę zapewniła nam premiera teledysku "My ekonomiści" w reżyserii Marka Mazgaja z III eko-inf. Ubawił nas występ kabaretu "Król ZUS", wysłuchaliśmy romantycznych ballad w wykonaniu zespołu Integracja, klasa IV ekonomiczna zatańczyła dla nas taniec belgijski, a pani Katarzyna Oliwa porwała do zumby całą społeczność szkoły. Odbyło się wręczenie nagród za najzabawniejszy komiks ekonomiczny. Nagrodzono prace M. Mazgaja i B. Borysa z III inf. Mogliśmy orzeźwić się w drink barze, posmakować sałatek, ciast i babeczek. Klasa I eko służyła pomocą w punkcie konsultacji ekonomicznej i przeprowadzała  konkurs "Kto pierwszy, ten lepszy", a przedstawiciele klasy IV badali poziom wiedzy ekonomicznej w klasach gimnazjalnych.

Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowali Dyrektor ZSTiO pan Artur Lubos, Radna miasta Bytomia pani Iwona Pakosz oraz Biuro Promocji miasta Bytomia. Szczęśliwcy zdobyli kupony z dodatkowymi terminami popraw u pani profesor Iwony Patschek oraz dni bez pytania.

Za wspólną zabawę wszystkim dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015