godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

ZSTiO w Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów"

Dnia 03.03.2015r. odbyła się wycieczka naszych uczniów do Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów". Udział w niej brali uczniowie z klas: 4Geo, 4G, 3G, 3GG. Celem wyjazdu było przedstawienie uczniom kopalni odkrywkowej, w której to, w przeciwieństwie do podziemnej pracy górniczej, wszelkie prace wydobywcze odbywają się na powierzchni, a proces wydobywania kopaliny użytecznej odbywa się poprzez odkrywanie kolejnych warstw surowców. Uczestnikom wycieczki zaprezentowane zostały również maszyny służące do wydobywania, odstawy i zwałowania urobku. Owe maszyny uczniowie mieli okazję podziwiać z bliska podczas pracy. Zjazd do wykopu odbył się specjalnie do tego przystosowanym samochodem (osinobusem), a podróż po wybojach wyrobiska sprawiła uczestnikom pełno frajdy.
>>Zobacz zdjęcia<<

Agnieszka Bińczak
Dawid Sitek

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015