godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

3D SHOW PRINTER AND SCANNER

Jest to impreza na którą wybrało się 50 uczniów naszej szkoły. 21 listopada, w Warszawie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyły się dwudniowe targi druku 3D i skanowania 3D. Na evencie pojawiły się największe firmy tworzące rodzimą branżę druku 3D, widzieliśmy ponad 100 drukarek 3D w jednym miejscu. Byliśmy świadkami tworzenia przestrzennych prototypów.

Na Targach zaprezentowany został Orzeł Biały – największe drukowane godło państwowe na świecie – w całości wydrukowane na drukarce 3D przez zespół Monkeyfab oraz nowe modele skanerów 3D, w tym pierwszy na świecie działający pod wodą. Została również zaprezentowana Nowa Warszawa, następczyni polskiego kultowego auta z PRL. Dowiedzieliśmy się, że przy tworzeniu prototypu auta była wykorzystywana technologia druku 3D. W trakcie trwania pokazów, oprócz części targowej, odbywały się tez wykłady, warsztaty i konkursy.

Warto dodać, że nasza szkoła również posiada drukarkę 3D firmy Monkeyfab. Teraz czekamy na jakieś ciekawe pomysły i powalające druki.

Młodzież ZSTiO zaprezentowała się z jak najlepszej strony pokazując zdyscyplinowanie, kulturę i duże zainteresowanie tematem.

Jolanta Kasprzyk

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015