godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

GIS Day 2014

Dzień GIS to coroczne święto miłośników i użytkowników Systemów Informacji Geograficznej (Geographic Information Systems). Wydarzenie to już od 27 lat ma charakter globalny. Inicjatorem GIS Day byli National Geographic Society oraz firma Environmental Systems Research Institute (ESRI). >>Zobacz zdjęcia<<

W ZSTiO w Bytomiu GIS Day obchodzony był już po raz piąty. Obchody tego dnia uświetnili swoją obecnością pani Prezydent Aneta Latacz, pan Naczelnik Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Wojciech Jeszka oraz pani Dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bytomiu Katarzyna Daniluk – Lasińska. Obchody tego dnia rozpoczęły się wykładami wprowadzającymi w tematykę GIS-u. Wykłady poprowadzili: pan Marcin Paź przedstawiciel ESRI Polska, panie Magdalena Łukawska i Monika Jagielska pracownice Wydziału Geodezji Urzędu Miasta w Bytomiu oraz pan Paweł Wojtal z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Następnie zaproszeni goście oraz uczestnicząca w wydarzeniu młodzież udali się na szereg warsztatów towarzyszących.
Przedstawiciele firm geodezyjnych GEOMATIX oraz MAKROGEO zapoznali uczestników z najnowszym sprzętem geodezyjnym. Pani Beata Krystek przedstawicielka firmy P.A.NOVA poprowadziła zajęcia z programu AutoCAD Map 3D, a pan Marcin Paź przygotował zajęcia z zakresu stosowania oprogramowania ArcGIS Online. Po raz pierwszy młodzież miała możliwość uczestniczenia w zajęciach komputerowych przygotowanych przez Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych. Dzień wcześniej odbyły się dwa konkursy towarzyszące obchodom dnia GIS-u. Konkurs wiedzy geodezyjnej dla kierunków niegeodezyjnych wygrał uczeń klasy 2im Bartosz Kuder natomiast konkurs wiedzy o GIS-ie wygrał uczeń klasy 1ge Mateusz Tarasiuk. Nie zabrakło też atrakcji i licznych niespodzianek.

Agnieszka Bińczak

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015