godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Wizyta kl. 3G i 3GG w CSRG S.A. w Bytomiu

Dnia 14.11.2014r. klasa 3G oraz 3GG (Technik Górnictwa Podziemnego) brała udziała w wycieczce do Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć laboratorium chemiczne, laboratorium badania i opiniowania sprzętu ucieczkowego, rozłożony przewoźny wyciąg ratowniczy (używany w razie awarii naczynia wyciągowego w szybie do ewakuacji ludzi w nim uwięzionych).

Ponadto mieli okazję również odwiedzić Okręgową Stację Ratownictwa Górniczego w Bytomiu - Rozbarku. Zaprezentowany został im tam tor ćwiczebny, na którym ratownicy górniczy doskonalą swoje umiejętności, wóz bojowy z pełnym wyposażeniem jakim ratownicy jadą na akcję, aparaty i sprzęt ratowniczy. Na sam koniec wycieczki dużo osób stwiedziło, że z miłą chęcią zostało by ratownikami górniczymi, gdyż jest to bardzo interesująca praca. :)))

 
Dawid Sitek

 

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015