godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Zaproszenie na GIS Day w Bytomiu

Już po raz piąty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących obchodzone będzie światowe święto użytkowników i pasjonatów systemów informacji geograficznej GIS Day.

W programie 19 listopada przewidziana jest część wykładowa, a także warsztaty oprogramowania z zakresu GIS i CAD oraz pokazy sprzętu geodezyjnego.

Na warsztatach uczniowie poznają min. program ArcGIS Online, który umożliwia tworzenie, gromadzenie i zarządzanie mapami w sieci oraz program AutoCAD Map 3D służący  do tworzenia map i zapewniający dostęp do danych CAD i GIS. Ponadto na warsztatach poprowadzonych przez firmy Geomatix z Katowic i Makrogeo z Rudy Śląskiej młodzież będzie miała możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem geodezyjnym. Po raz pierwszy zaproszeni goście oraz  uczniowie ZSTiO będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach komputerowych prowadzonych przez Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych, który wspomaga potrzeby nowoczesnego rozwoju administracji w dziedzinach związanych z wykorzystaniem geoinformacji.Podczas sesji wykładowej przedstawiciel ESRI Polska wprowadzi uczestników w tematykę GIS-u a przedstawiciel UM w Bytomiu pokaże w jaki sposób Urząd Miasta korzysta z zasobów GIS w pracy codziennej. W tracie trwania wykładów i warsztatów będzie można zaopatrzyć się w różne gadżety związane z GIS-em, które przekazała firma ESRI będąca organizatorem i honorowym patronem GIS Day na całym świecie.
Startujemy już o godzinie 9:00.
Serdecznie zapraszają uczniowie klas geodezyjnych oraz nauczyciele przedmiotów geodezyjnych.

Agnieszka Bińczak

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015