godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Staż w Hiszpanii

zstio-sewilla1Informujemy całą społeczność szkolną, że żyjemy…. Wszyscy są cali i zdrowi. Sewilla jest urocza, niekończące się wąskie uliczki w centrum miasta, katedra, placyki, miejsca zieleni, infrastruktura do uprawiania sportu, przyjaźni tubylcy, tłumy spędzające czas razem do godzin porannych. To miasto tętni życiem o każdej porze.

Praktyki…. Nie jest źle, dajemy radę. Niektórzy pracują od rana, niektórzy po południu, zależy… Ogólnie te 7-8 godzin trzeba popracować. Co robimy? Różnie. Jedni modernizują komputery, instalują systemy operacyjne i oprogramowanie, inni programują, tworzą strony www, są też tacy co nawet naprawiają telefony komórkowe czy konsole play station :-)

Wbrew pozorom nie mamy dużo wolnego czasu. Osoby mające staż po południu chodzą do szkoły językowej z rana, ci natomiast co pracują z rana muszą udać się tam po południu. Cztery bite godziny każdego dnia, nie jest lekko. Mamy jednak świadomość, że sami sobie zgotowaliśmy ten los.

Na razie bardzo spokojnie z wycieczkami i programem kulturowym. Oczywiście zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w Sewilli, jedne z przewodnikiem oraz kolegami z Włoch i Niemiec, inne na własna rękę. Wczoraj wybraliśmy się na hiszpańską corridę. Było na co popatrzeć , choć całe widowisko jest raczej bardzo smutne, biedne byczki…

corrida1

Tak to leci. Najbliższe dni będą obfitować w inne atrakcje. W środę obejrzymy pokaz tańca flamenco, w weekend zwiedzamy Kordobę oraz Grenadę. Będzie się działo…

Dwa słowa o zakwaterowaniu. W przeciwieństwie do pierwszej grupy odbywającej staż w Grenadzie, my mieszkamy u rodzin, w parach, tylko dziewczyny mieszkają w trójkę. Obawialiśmy się tego, jednak nie taki diabeł straszny. Rodziny pomagają nam we wszystkim, przygotowują nam wyżywienie, typowe hiszpańskie przysmaki, choć nie zawsze są tak smaczne jakby się to wydawało, kuchnia w tym kraju jest.... troszkę inna. Paella, gazpacho, chipirones, salmorejo, mejillones .... oj, mają tego trochę :-)

Niestety, Sewilla okazała się nie tak ciepła jak się spodziewaliśmy. Od czasu do czasu kłębią się chmury i pokropi trochę. W dzień jest świetnie, całkiem ciepło, jednak wieczory są chłodne. W zasadzie nie ma na co narzekać. Nie jesteśmy tu przecież na wakacjach :-)

corrida2

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.

Stażyści z klas III informatycznych wraz z opiekunem

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015