godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Nauczyciele ZSTiO w Lizbonie

lisbon-teachersOśmiu nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jest od kilku dni w Portugalii. Jest to możliwe dzięki projektowi EFS POKL "Wymiana doświadczeń nauczycieli i pracodawców sposobem na podniesienie jakości kształcenia, organizacji praktyk zawodowych oraz wymiaru europejskiego placówek edukacyjnych i wspierających kształcenie zawodowe".

Celem mobilności jest poznanie systemu edukacji kraju partnerskiego, walidacji nabytych umiejętności, podejrzenie stosowanych rozwiązań edukacyjnych w podobnych placówkach edukacyjnych jak ZSTiO. Każdy dzień to wizyty w szkołach, centrach kształcenia praktycznego, firmach współpracujących ze szkołami w kontekście praktyk zawodowych, instytucjach mających bezpośredni wpływ na kształcenie i uznawalności kwalifikacji zawodowych (Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych).
Mobilność nauczycieli do Lizbony zakończy się w najbliższą sobotę. Jest to część druga, a zarazem ostatnia projektu. Pierwsza odbyła się w marcu tego roku, a celem była Hiszpania (Grenada). Wówczas inni nauczyciele ZSTiO mogli poznać system edukacji Hiszpanii.
To nie koniec projektów mobilnościowych kadry ZSTiO. Dzięki otrzymanemu ostatnio dofinansowaniu z programu Erasmus+, nauczyciele naszej szkoły będą mogli wyjechać do Francji, Republiki Czeskiej, Norwegii i ponownie do Portugalii w nowym roku szkolnym.

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015