godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Wycieczka do Warszawy

W ubiegłym tygodniu klasa 2 informatyczno-ekonomiczna, 2 mechatroniczna oraz uczniowie z klas: 1 geodezyjnej i 3a wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pojechała na nią zdecydowana większość uczniów, Pani Jolanta Kasprzyk, pani Bożena Jaksik oraz Pan Andrzej Migot jako przewodnik i znawca historii. Celem naszej podróży było wejście i obejrzenie Centrum Nauki “Kopernik” oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, wejście na Giełdę Papierów Wartościowych. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy spacerem po ulicach starego miasta – Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Krakowskie Przedmieście, kolumna Zygmunta to pierwsze "widokówki" miasta. Podróż nie trwałaby zbyt długo, ale niestety napotkaliśmy na liczne korki w centrum Warszawy i na nasze nie szczęście droga trwała bardzo długo. Jeszcze w autokarze uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz zasadami zachowania na wycieczce. Po dojechaniu na miejsce jak najszybciej chcieliśmy dostać się do celu naszej podróży. Po załatwieniu formalności i po podziale pokoi wyruszyliśmy spacerkiem do "Kopernika". Duży i obszerny budynek na każdym z nas wywarł nieziemskie wrażenie. To tutaj dowiedzieliśmy się licznych ciekawostek ze świata nauki, takich jak: świat w ruchu, czy o korzeniach cywilizacji. Utrwaliliśmy swoją wiedzę na temat rozchodzenia się fal dźwiękowych oraz światła, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni, a korzystając z okazji samodzielnie wyprodukowaliśmy prąd elektryczny. Następnego dnia zwiedziliśmy Giełdę Papierów Wartościowych. Dowiedzieliśmy się jak dobrze zainwestować w akcje, obligacje, a także o ryzyku jakie niesie inwestowanie. Zwiedzając Warszawę wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury, takich widoków u nas nie zobaczycie! Pełni wrażeń opuściliśmy Pałac i na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Spotkała nas tam, miła niespodzianka. Widzieliśmy mnóstwo wystaw z II Wojny Światowej, mieliśmy również okazję poprzez uczestniczenie w seansie, wczuć się w realia z tamtych czasów: lot nad Warszawą. Chętnie wzięliśmy w nim udział, dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i szczyptę dobrej zabawy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do autokaru, aby dotrzeć do Bytomia. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni naszym opiekunom za zorganizowanie wycieczki do tak szczególnego miejsca, gdzie zapewne nigdy byśmy sami nie dotarli. Swoimi przeżyciami i wiadomościami podzieliliśmy się z innymi, sami zaś wzbogaciliśmy swoją wiedzę i doświadczenie. >>Zobacz zdjęcia<<

Bożena Jaksik
Jolanta Kasprzyk
Andrzej Migot

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015