godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Światełko w górniczym tunelu

Chcieliśmy zdementować plotki dotyczące KWK Bobrek-Centrum. Nie ma planów zamknięcia tej kopalni. Kopalnia ma koncesję na wydobycie węgla do 2040 roku a jej złoża pozwolą na eksploatację również po tym terminie. Na górniczą emeryturę odejdzie w ciągi trzech lat kilkuset górników. W to miejsce kopalnia będzie musiała zatrudnić tyle samo pracowników dołowych.  Współpraca ZSTiO i KWK Bobrek-Centrum trwa od 2006 roku,  nasi uczniowie odbywają praktyki natomiast absolwenci zostają zatrudnieni na kopalni. Część z nich podjęła studia zaoczne refundowane przez kopalnię.

W dalszym ciągu utrzymana jest gwarancja zatrudnienia, oczywiście dotyczy ona wszystkich kopalń zrzeszonych w Kompanii Węglowej, nie tylko KWK Bobrek-Centrum. Aby uwiarygodnić te informacje przedstawiamy przedruk artykułu pod tytułem Światełko w górniczym tunelu. >>Zobacz artykuł<<

Przypominamy, ze termin składania wniosków o przyjęcie do klasy technik górnictwa podziemnego z gwarancją zatrudnienia upływa 25 czerwca 2014r.

Serdecznie zapraszamy.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015