godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

2GG w Muzeum Geodezji w Warszawie

W dniu 08.05.2014r. część geodezyjna klasy 2gg zwiedziła Muzeum Geodezji (http://muzeum.wpg.com.pl/) mieszczące się w budynku Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego. Wycieczka rozpoczęła się już o godzinie 6:30, gdyż dojazd do stolicy zajmuje około 4 godzin. Ponieważ muzeum znajduje się w ścisłym centrum musieliśmy skorzystać z komunikacji miejskiej. Najdogodniejszym środkiem transportu okazało się warszawskie metro. Wrażenie robią nowoczesne stacje i pociągi pojawiające się na nich w odstępach 5-cio minutowych. Następnie po spacerze ulicami słonecznej tego dnia Warszawy udaliśmy się do siedziby Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego. Mieliśmy okazję obejrzeć ponad 1600 eksponatów gromadzonych od 1991 roku. Jednymi z ciekawszych eksponatów były instrumenty wykorzystywane podczas budowy kolei w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Wykonane przez geodetów plany miast przełomu XIX i XX wieku mają nie tylko wartość techniczną ale również artystyczną. Mogliśmy również zwiedzić Wystawę Powstanie Warszawskie 1944 roku, która mieściła się w tym samym budynku. Niestety czas szybko minął ale mamy nadzieję, że następne roczniki geodetów ZSTiO w Bytomiu będą mogły zwiedzić to Muzeum bo naprawdę warto.

Agnieszka Bińczak
Bożena Jaksik

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015