godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

ZSTiO w Watykanie na uroczystościach kanonizacyjnych Jana XXIII i Jana Pawła II

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach kanonizacyjnych dwóch wielkich papieży ostatniego stulecia. Jan XXIII to papież, który otworzył Kościół na świat, a Jan Paweł II otworzył świat na Kościół. Pierwszy zwołał Sobór Watykański II, który był najważniejszym wydarzeniem w życiu Kościoła od kilku stuleci i, można powiedzieć, zmienił wszystko w Kościele. Papież Polak sam brał udział w Soborze Watykańskim II jako bardzo młody, ale otwarty, światły i zaangażowany w przemianę Kościoła biskup. Następnie jako papież ustawicznie wprowadzał postanowienia soborowe w życie.Podczas tych ważnych i historycznych uroczystości, z udziałem dwóch papieży żyjących: seniara Benedykta XVI i urzędującego Franciszka oraz dwóch powołanych do świętości: Jana XXIII i Jana Pawła II, byli obecni przedstawiciele naszej szkoły: p. Agnieszka Polucha, Dawid Woszczyk (III inf-mech) i p. Paweł Pawleta. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć.
Paweł Pawleta
Wrzesień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015