godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Spotkanie polsko-tureckie

W piątek 25.04.2014 o godzinie 14.00 w auli szkolnej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie i nauczyciele partnerskich szkół ze wschodniej Turcji aktualnie przebywający w Polsce w ramach programu Leonardo da Vinci wraz z uczniami i nauczycielami z ZSTiO zorganizowali imprezę kulturową. Celem jej było pokazanie i przybliżenie kultur naszych krajów. Uczniowie i nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi władze miasta Bytomia i Sanliurfy mogli posłuchać regionalnych kurdyjskich śpiewów czy tureckiego rapu, obejrzeć regionalne tańce (a nawet zatańczyć je), skosztować tureckich specjałów, jak çiğ köfte czy kawa po turecku przygotowanych podczas imprezy. Nasi uczniowie również pochwalili się podobnymi aranżacjami, pokazując kulturę i zwyczaje naszego kraju i regionu. Wszyscy świetnie się bawili przeciągając znacznie imprezę poza wyznaczone ramy czasowe. Specjalne podziękowania dla prof. E. Krysiak-Roykiewicz i K. Bieleckiej oraz klasy I gg za przygotowanie imprezy.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015