godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Geodeci w KWK Bobrek Centrum

W dniach 04.03.2014 r. -  geodeci z klasy 1 gg oraz 05.03.2014 – geodeci z klasy 4 geo uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej w KWK Bobrek Centrum Ruch Centrum. Podczas tych niecodziennych zajęć uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy mierniczego górniczego oraz geologa górniczego. Mieli możliwość zobaczenia profili oraz przekrojów geologicznych, a także map wyrobisk górniczych, które mogli porównać z mapami powierzchni, czyli tymi, z którymi mają styczność na lekcjach. W trakcie wycieczki oprowadzeni zostali po terenie kopalni, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc odwiedzanych w trakcie pracy przez mierniczych górniczych. Zapoznali się też wtedy z przyrządami geodezyjnymi wykorzystywanymi do pomiarów podziemnych i zobaczyli czym różnią się one od tych używanych przez geodetów powierzchniowych. Oprócz tego posłuchali krótko o historii kopalni i jej zasobach węglowych.

Aneta Wawrzak
Marta Wodzisławska

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015