godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

GIS Day w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

GIS Day w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Dzień GIS to coroczne święto miłośników i użytkowników Systemów Informacji Geograficznej (Geographic Information Systems). Wydarzenie to już od 1987 roku ma charakter globalny i jest częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej. Inicjatorem GIS Day byli National Geographic Society oraz firma Environmental Systems Research Institute (ESRI).
W ZSTiO w Bytomiu GIS Day obchodzony był już po raz czwarty. W ramach tych obchodów, uczniowie klas geodezyjnych zaprosili na imprezę popularno-naukową. Obchody tego dnia rozpoczęły się wykładami wprowadzającymi w tematykę GIS-u. Wykłady poprowadzili: pan Krzysztof Borkowski przedstawiciel ESRI Polska oraz Pani dr hab. inż. Violetta Sokoła – Szewioła prof. Politechniki Śląskiej. Następnie zaproszeni goście oraz uczestnicząca w wydarzeniu młodzież udali się na szereg warsztatów towarzyszących.


Przedstawiciele firm geodezyjnych GEOMATIX oraz TPI TOPCON zapoznali uczestników z najnowszym sprzętem geodezyjnym. Pani Beata Krystek przedstawicielka firmy PA.NOVA poprowadziła zajęcia z programu AutoCAD Map a pani Agnieszka Bińczak nauczyciel geodezji w ZSTiO w Bytomiu przeprowadziła warsztaty z użyciem oprogramowania Quantum GIS. Klasa czwarta geodezyjna przygotowała warsztaty podczas których pochwaliła się zdobytą w szkole wiedzą z zakresu geodezji i systemów geograficznych. Nie zabrakło też atrakcji, niespodzianek i licznych konkursów z nagrodami.

A.Bińczak

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015