godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Uczniowie ZSTiO na konferencji GIS DAY 2013

W dniu dzisiejszym wybrani uczniowie klas geodezyjnych naszego technikum uczestniczyli w konferencji organizowanej przez Urząd Miejski w Bytomiu z okazji Światowego Dnia GIS-u. Bogaty w różnorodne prezentacje program konferencji miał na celu uświadomienie znaczenia systemów informacji geograficznej na polu nauki, technologii informacyjnej, działań administracyjno-społecznych i gospodarczych. Szczególnie interesująca była pierwsza sesja poprowadzona pod hasłem „Inteligentne miasto”, gdzie słuchacze mogli zobaczyć przykłady praktycznego wykorzystania tychże systemów.

http://sitplan.um.bytom.pl/gisday/index.php/prog-rama

GIS Day powstał z inicjatywy National Geographic Society oraz firmy Esri i obchodzony jest na świecie od końca lat 80-tych ubiegłego wieku. W tym roku firma ta organizuje konkurs polegający na opracowaniu Story Map – mapy wycieczki, która prezentuje i promuje dane zjawiska, obszary, postacie lub wydarzenia z miasta, kraju lub ze świata. Ponieważ nie jest to konkurs skierowany wyłącznie do geodetów zachęcam więc wszystkich uczniów jak i nauczycieli do wzięcia udziału, można bowiem wygrać atrakcyjne nagrody.

http://www.esri.pl/aktualnosci/konkursstorymaps

A. Wawrzak

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015