godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Projekt Leonardo da Vinci - VETPro zrealizowany

Projekt realizowany przez ZSTiO w ramach programu Leonardo da Vinci - VETPro "Wymiana doświadczeń nauczycieli sposobem na podniesienie jakości nauczania i zwiększenie wymiaru europejskiego Zespołu Szkół Technicznych" zbliża się do końca. Przypomnijmy, że dzięki niemu ośmiu nauczycieli przedmiotów zawodowych tej szkoły wyjechało w maju 2013 na tygodniową wizytę studyjną do Hiszpanii. Dzięki wizytom w placówkach edukacyjnych Grenady nauczyciele poznali system edukacji kraju goszczącego, stosowane rozwiązania, bazę dydaktyczną, mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, instruktorami zawodu oraz kadrą kierowniczą placówek o podobnych profilach kształcenia co ZSTiO. Była to również doskonała okazja do zwiedzenia miasta i regionu.
Dnia 24.06.2013 na konferencji Rady Pedagogicznej ZSTiO w obecności zaproszonych gości, uczestnicy zaprezentowali program, projekt, jego cele, rezultaty, produkty końcowe, wyciągnęli wnioski i podzieli się spostrzeżeniami z mobilności. Scharakteryzowano i skomentowano hiszpańskie szkoły o podobnych profilach kształcenia, omówiono system szkolnictwa kraju docelowego oraz współpracę szkół z przedsiębiorstwami, porównano zaplecze dydaktyczne oraz trudności w realizacji zawodu nauczyciela w Hiszpanii i Polsce. Podczas omawiania projektu zwrócono uwagę na ważność projektów mobilnościowych z partnerami z zagranicy, istotę znajomości języków obcych przez kadrę edukacyjną. Koledzy nauczyciele zostali zachęceni do brania udziału w podobnych akcjach, skierowanych zarówno do młodzieży szkolnej jak też do osób indywidualnych. Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom dokumenty potwierdzające działania mobilnościowe, w tym Europass Mobility. Gościom rozdano publikację stworzoną przez uczestników projektu.
Warto zaznaczyć, że to pierwszy tego typu projekt realizowany przez bytomskie placówki edukacyjne. Więcej na stronie projektu: http://zstio.bytom.pl/index.php/programy-europejskie/leonardo-da-vinci/vetpro-hiszpania.

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015