godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Dzień Ekonomisty - sprawozdanie

W środę 27 marca 2013 roku odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Dzień Ekonomisty. Ekonomiści z klasy II i IV przygotowali krótki program artystyczny. Na rozpoczęcie Dyrektor Szkoły mgr inż. Artur Lubos wręczył nagrodę Anicie Słowik z klasy III ek za zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie wiedzy z rachunkowości.
Anita Molenda, Agnieszka Rydzewska i Rafał Gacka zaprezentowali swoje talenty aktorskie w występie kabaretu pod nazwą: „Bank”, następnie Miriam Morawiec i Magdalena Szewczyk wraz ze swym chórkiem zaśpiewały piosenkę p.t. „Pieniądze to nie wszystko”. Prezentacja multimedialna uczennic klasy IV ekonomicznej na temat: „Możliwości inwestowania pieniędzy” zakończyły część artystyczną. Na występ zostały zaproszone klasy: I ek, II ek, III ek, IV ek, II geo, III geo, III inf oraz III a.


Głównym punktem dnia były warsztaty poprowadzone przez przedstawiciela Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości z Chorzowa pana Arkadiusza Wawreczko dla klasy III i IV ek na temat: „Nisze rynkowe”. Małgorzata Strzoda, Szymon Pos, Marek Mazgaj i Rafał Wołowski z klasy I ek-inf, Marta Błażejewicz z klasy II ek oraz Agnieszka Dybowska z klasy III ek poprowadziły konferencję naukową na temat: „Ekonomia – mój wybór, moja przyszłość”, na którą zaprosiły młodszych kolegów i koleżanki z klasy III a.
Dzień ten obfitował zarówno w część rozrywkową, jak i naukową. Jeżeli chodzi o rozrywkę to ekonomiści przygotowali konkursy i zabawy ekonomiczne dla nie ekonomistów, a na dużej przerwie prowadzili sprzedaż babeczek ekonomicznych. W grach ekonomicznych dzień bez pytania wygrali: Kamil Wawrzyniak, Rutkowski, Grzegorz Jaroszewski i Paweł Koczar z I ek-inf oraz Kamila Faber z III ek.
Wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia, za dobrą zabawę, a nauczycielom za wyrozumiałość serdecznie dziękujemy. Uczennicom i uczniom klas ekonomicznych życzymy dalszych sukcesów - nauczyciele pionu ekonomicznego: Katarzyna Filipiak – Lachendro, Danuta Wachowska i Beata Klichowska – Brózda.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015