godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Nietypowa lekcja mechatroniki

W dniu dzisiejszym uczeń klasy 4 mechatronicznej Artur Kwiatos przedstawił nietypową lekcję mechatroniki Na lekcji urządzeń i systemów mechatronicznych odbył się pokaz bron - Airsoft. Airsoft to alternatywa dla paintballu. Repliki mają realistyczny wygląd, a uczestnicy rozgrywek airsoftowych przykładają dużą wagę do ubioru i wyposażenia, co tworzy dodatkowy klimat. Airsoftgun (znane także pod nazwą BB guns) są wiernymi replikami broni palnych zwykle w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Zabawa z wykorzystaniem tych replik przyjęła nazwę – airsoft. Repliki są zasilane elektrycznie,gazowo lub sprężynowo. Kulki są wystrzeliwane za pomocą sprężonego powietrza. W replikach elektrycznych zastosowany jest tzw. Gearbox układ elektryczno-mechaniczno-pneumatyczny. Jest to urządzenie mechatroniczne.Artur należy do Bytomskiego Odziału Szturmowego

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015