godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Klasy drugie poznają historię śląska

Uczniowie z klasy 2 informatycznej A i 2 informatycznej B postanowili poznać trudną i latami przemilczaną historię mieszkańców Górnego Śląska. 2 informatyczna A odwiedziła Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie. Ciekaw i bogata ekspozycja materiałów archiwalnych a także przejmujące opowiadania świadków tamtych wydarzeń, zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. 2 informatyczna B pojechała do Katowic do Muzeum Izba Pamięci Kopalni Wujek, gdzie świadek tamtejszych wydarzeń Pan Stanisław Płatek, jeden z przywódców strajku w Kopalni Wujek, opowiadał o pacyfikacji tej kopalni po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce w 1981 roku. galeria

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015