godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Geotermia Tour klasy 2 inf-oze

W dniach 29 – 31 października klasa 2 INF-OZE brała udział w wycieczce dydaktycznej pod nazwą: „Geotermia Tour”. Podczas trzydniowego pobytu na Podhalu uczniowie mieli okazję zwiedzić największy zakład ciepłowniczy geotermalny w Polsce „PEC Geotermię Podhalańską”, który produkcję ciepła i ciepłej wody opiera na wykorzystaniu gorących wód termalnych znajdujących się na głębokości dochodzących nawet do ok. 5 000 m pod ziemią. Ponadto podczas pobytu w stolicy polskich tatr uczestniczy wyjazdu zwiedzali i zobaczyli na własne oczy jak funkcjonują baseny geotermalne, z czego składa się cała ich infrastruktura oraz przetestowali działanie owych term. Nasi uczniowie odwiedzili baseny geotermalne w Chochołowie i Białce Tatrzańskiej. Oprócz nauki na temat geotermii było trochę rekreacji podczas zwiedzania Krupówek, wieczornych gier w piłkarzyki, tenisa stołowego i bilarda oraz integracja klasy. galeria

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015