godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

BARBÓRKA

Hymnem Górniczym, godką śląską oraz mnóstwem śląskich skeczy i przyśpiewek Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących uczcił dziś „Dzień Górnika”. Na uroczystość przyjechali liczni goście reprezentujący KWK Centrum, Urząd Miasta, Wydział Edukacji, Radę Rodziców oraz zaprzyjaźnione szkoły z Bytomia. Ze wzruszeniem słuchaliśmy części oficjalnej, która wiążąc przemowy kilku osób, ich wspomnienia i historię, stała się swoistą opowieścią o górnictwie. Dyrektor ZSTiO wręczył dyr. KWK Centrum Leonardowi Klabisowi statuetkę upamiętniającą wieloletnią przyjaźń, współpracę i wdzięczność za „chleb” dla naszych uczniów. Były kwiaty, zaproszenia do podjęcia pracy w górnictwie, zapewnienia o wszelkiej pomocy, godnych zarobkach i wielu korzyściach płynących z pracy w tym zawodzie.


Uczniowie ZSTiO przygotowali akademię, chór szkolny śpiewał śląskie piosenki, a recytacje śląskich wierszy przerywały skecze opowiadające o pracy górników. Oczywiście impreza śląska nie mogłaby się odbyć bez orkiestry dętej. Utwory, które prezentowała komponowały się z Barbórką i nadawały akademii swojskiego charakteru.
Zespół „Mały Śląsk” był wisienką na torcie naszego górniczego święta. Piękne tańce, stroje ludowe i profesjonalizm sprawiały, że podziwu nie było końca. Po akademii uczniowie z klas górniczych zostali zaproszeni na krupniok i chleb ze smalcem, reszta młodzieży kontynuowała lekcje.

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015