godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Ścieżkami Miechowickiej Ostoi Leśnej

Wiosną 2012 roku rozpoczęła się realizacja pomysłu Rady Dzielnicy Miechowice pomysłu, który zakładał utworzenie ścieżek rekreacyjno-edukacyjnych i odnowienie już istniejących na terenie Miechowickiej Ostoi Leśnej.Do realizacji projektu zaproszono przedstawicieli Wydziału Ekologii Urzędu Miejskiego w Bytomiu, Stowarzyszenia "Nasze Miechowice", Miechowickiego Towarzystwa Przyrodniczego, PTTK Bytom, Nadleśnictwa Brynek, strony internetowej "Muzeum Miechowic" oraz mieszkańców. Warto podkreślić, iż w projekcie wziął udział pan Leonard Kłos- autor książek, broszurek i map o Miechowicach, którego pomoc była i jest nieoceniona.

Dzięki licznym spotkaniom w terenie, przemarszom wszystkimi znanymi ścieżkami tej części lasu, powstała mapa, na którą naniesiono granicę Miechowickiej Ostoi Leśnej oraz wytyczone szlaki: przyrodniczo-rekreacyjne, dydaktyczne, ścieżki piesze i rowerowe. Na mapie oznaczono również tablice informacyjne, na których odnajdziemy informacje o szlaku, między innymi rys historyczny, przyrodniczy, geograficzny. Cel projektu to zachęcenie mieszkańców do czynnego korzystania ze ścieżek rekreacyjno-edukacyjnych zarówno pod postacią spacerowo-sportową jak i historyczno-przyrodniczą. Zapraszamy na uroczyste otwarcie ostoi, które odbędzie się w sobotę 1 grudnia o godz. 10.00

 

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
› "Dywizjon 303. Bitwa o Anglię"
Data :  12 październik 2018
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015