godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Jest kolejny duży projekt mobilnościowy dla uczniów!

erasmuspluslogoChyba nie ma ucznia w naszej szkole, który by nie wiedział, że w bieżącym roku szkolnym zrealizowane zostały trzy miesięczne mobilności edukacyjne w ramach staży zawodowych. Byliśmy w Sewilli, Grenadzie oraz Cork, wyjechali też na staże absolwenci. Bardzo podobny układ praktyk będzie realizowany po wakacjach. Pojadą informatycy, mechatronicy oraz ekonomiści. Ale to nie koniec :-)

Podczas tych wszystkich wypraw, ZSTIO myśli o nowych projektach tego typu składając wnioski do Komisji Europejskiej. Było tak i w tym roku. Okazało się właśnie, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach programu Erasmus+, konkretnie jest to sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, lokując się w ścisłej czołówce krajowej. Tytuł projektu: „Zwiększenie szans na dobrą pracę poprzez staże zagraniczne”. Tym razem postanowiliśmy wysłać na staże nie tylko informatyków, mechatroników czy ekonomistów. Dołożyliśmy kolejny zawód, tak więc okazję będą mieli uczniowie zajmujący się odnawialnymi źródłami energii! W praktyce oznacza to, że w najbliższych dwóch latach w ramach projektu zostaną zrealizowane staże zagraniczne o różnym czasie trwania. Wygląda to tak:

  • 10 uczniów (OZE): Grenada (Hiszpania) - X 2018 (2 tyg.),
  • 2 absolwentów (inf.): Grenada (Hiszpania) - IX 2019 (10 tyg.),
  • 15 uczniów (inf.): Sewilla (Hiszpania) - IX 2019 (4 tyg.),
  • 15 uczniów (inf.): Grenada (Hiszpania) - XI 2019 (4 tyg.),
  • 15 uczniów (eko, mech.): Wielka Brytania (Preston) - III 2020 (4 tyg.).

Jak widać grupa OZE pojedzie już w październiku 2018, a to oznacza, że musimy szybko wybrać uczestników. Niebawem więcej szczegółów. Bądźcie czujni. Więcej szczegółów jest i będzie na tymczasowej stronie projektu czyli TUTAJ.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015