godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Historyczne wystawy w naszej szkole

 W kwietniu, w naszej szkole można było oglądać dwie wystawy nawiązujące do naszej historii. Pierwsza wystawa została przygotowana przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej pt." Oczy i uszy bezpieki", która ukazuje metody inwigilacji społeczeństwa przez Służbę Bezpieczeństwa za pomocą środków technicznych: tajnej obserwacji, dokumentacji fotograficznej, podsłuchów i kontroli korespondencji w latach 1956-1989. Jest to pierwsza w Polsce próba pokazania technik pracy operacyjnej SB.

Druga wystawa "Drogi do niepodległości" przedstawia starania różnych środowisk politycznych w czasie I wojny światowej, dążących do odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wystawie tej zobaczyliśmy zdjęcia czołowych polityków z okresu wojny, ordery, gazety i banknoty używane przez zaborców i tuż po odzyskaniu niepodległości.
Wystawę zwiedzili uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 44 i Gimnazjum nr 1 i 7.

galeria

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015