godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Nauczyciele ZSTIO w Grecji (… i inne wydarzenia)

grecja-sMamy długi weekend. To okres, kiedy większość społeczności szkolnej przebywa z dala od Bytomia, a już na pewno z dala od szkoły. Tymczasem dzieje się sporo rzeczy, o których wiekszość osób nie ma pojęcia, a są one wszystkie bardzo mocno powiązane z ZSTIO.
Po pierwsze, na początku tygodnia gościliśmy w naszym mieście 18 uczniów oraz 3 nauczycieli z Cypru. To uczniowie partnerskiej szkoły z Dali, do której dwa miesiące temu udali się nasi nauczyciele. Cała grupa zamieszkała w szkolnym hoteliku. Uczniowie zwiedzili naszą szkołę oraz miasto, wybrali się do kopalni Guido, zagrali nawet w golfa. Opiekę nad nimi sprawowała ekipa z klasy 3 inf B, której należą się spore podziękowania.
W poniedziałek przybyli do szkoły również dwaj uczniowie z zaprzyjaźnionej z ZSTIO szkoły z Francji. To technicy elektronicy, którzy odbywają właśnie staże w firmie POLWAT z Gliwic. Nasza szkoła jest organizatorem tego przedsięwzięcia. Praktykanci wracają do kraju dopiero z końcem czerwca. Za miesiąc dołączą do nich jeszcze czterej koledzy z tej samej szkoły odbywając praktyki w firmach Arcelor Mittal z Bytomia oraz KOMEL z Gliwic. Goście zakwaterowani są również w szkolnym hoteliku.

Tymczasem pomimo wolnego tygodnia dwóch nauczycieli wyjechało do Grecji w ramach projektu Erasmus+ dla kadry. Tam przesiadują w jednej ze szkół dokształcając swój warsztat pracy. Z pewnością wszyscy zastanawiają się, kto jest zdolny do takich poświęceń:-) Są to mianowicie p. Jola Kasprzyk oraz p. Paweł Pawleta. Wyruszyli tam we wtorek, a wrócą w sobotę. Cała akcja toczy się w Katerini, mieście leżącym u podnóża znanego z mitologii Olimpu, około 70 km od Salonik. Szkołą partnerską jest tym razem 2nd Vocational High School of Katerini, położona kilka kilometrów od centrum tego urokliwego miasta.
Co mogą robić tam nasi nauczyciele? To działanie typu job-shadowing, polegające głównie na obserwacji zajęć w wybranych klasach, dyskusjach z nauczycielami i kadrą zarządzającą, formalnych i nieformalnych spotkaniach. Jest to doskonała okazja do tego by przenieść pewne podejrzane tam rozwiązania edukacyjne na grunt naszej szkoły. Czy tak będzie? Zobaczymy wkrótce.
Warto wspomnieć, że nasi wysłannicy postanowili dokształcić się również trochę kulturowo, w szczególności poznając historię starożytną. Popołudniami eksplorują najciekawsze miejsca regionu. Udało im się zwiedzić oczywiście Katerini, Saloniki, Werginę – stolicę starożytnej Macedonii, słynącą chociażby z pochówku królów Macedonii, odwiedzili również Prionię oraz Litochoro umiejscowionych w masywie Gór Olimp.
Warto również dodać, że poprzednie mobilności realizowane były w Hiszpanii, Cyprze oraz Włoszech. Na koniec projektu, już za 3 tygodnie trzech nauczycieli ZSTIO odbędzie dwutygodniowy kurs na Malcie.

Projekt „Kadra nauczycielska ZSTIO w poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych” realizowany jest przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  11 luty 2019
12
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  12 luty 2019
13
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  13 luty 2019
14
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  14 luty 2019
15
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  15 luty 2019
16
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  16 luty 2019
17
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  17 luty 2019
18
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  18 luty 2019
19
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  19 luty 2019
20
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  20 luty 2019
21
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  21 luty 2019
22
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  22 luty 2019
23
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  23 luty 2019
24
Brak plakatu
› Ferie zimowe
Data :  24 luty 2019
25
26
27
28

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015