godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Trzecia mobilność w ramach projektu dla kadry ZSTIO

italy-sW tym tygodniu realizowana jest kolejna zagraniczna mobilność naszych nauczycieli. Jest ona możliwa oczywiście dzięki programowi Erasmus+, akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej. Do Włoch wyjechało dwóch naszych nauczycieli informatyki. Podobnie jak podczas dwóch poprzednich wypraw, i tym razem cel jest ten sam - przyjrzenie się pracy kolegów z partnerskich szkół, wymiana doświadczeń, zwiększenie kompetencji naszej kadry, wprowadzenie w naszej placówce nowych rozwiązań usprawniających jej pracę oraz poprawa wymiaru europejskiego. Realizowane jest to poprzez uczestnictwo w zajęciach u wybranych nauczycieli szkół goszczących, panelach dyskusyjnych czy formalnych i nieformalnych spotkaniach. Szkołą goszczącą jest ISTITUTO PROFESSIONALE STATALE PER L'INDUSTRIA E L'ARTIGIANATO z Cernusco sul Naviglio, nieopodal Mediolanu. Nauczyciele obserwują również zajęcia oraz spotkali się z kolegami w szkole w Gorgonzoli, z którą ZSTIO zrealizował już kilka projektów partnerskich.
Przypomnijmy, że poprzednie mobilności realizowane były w hiszpańskiej Huelvie oraz cypryjskiej Nikozji. Następy wyjazd już wkrótce. Będzie to Katerini w Grecji, a potem Malta. Wszystko jeszcze w tym roku szkolnym.

Projekt „Kadra nauczycielska ZSTIO w poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych” realizowany jest przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015