godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Wyróżnienie Mechatronika z ZSTiO

W dniu 5.04 na Politechnice Śląskiej na Wydziale Automatyki, Elekroniki i Informatyki odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Elektronika by żyło się łatwiej". W Instytucie Elektroniki tego Wydziału stawiło się 10 finalistów, wyłonionych spośród ok 100 zgłoszonych prac konkursowych. W tym elitarnym gronie finalistów znalazł się Nikodem Bartnik - uczeń 3 klasy mechatronicznej naszej szkoły. Rywalizacja w finale polegała na zaprezentowaniu w postaci naukowej prezentacji swojej konstrukcji. Poziom wszystkich prac bym niezwykle wysoki. Jury w skład, którego wchodzili przedstawiciele naukowi ( profesorowie, doktorzy) oraz przedstawiciele przemysłu m.in. Siemens KaMAMI, mieli kłopoty z podjęciem decyzji. W efekcie nasz uczeń, który zaprezentował się znakomicie, dostał wyróżnienie I stopnia. Wyróżnienie cieszy tym bardziej, że w nagrodę jako jedne z nielicznych wyróżnionych otrzymał zestaw złożony z sterownika PLC. Wyróżniona konstrukcja, którą prezentował Nikodem to dron jego własnego autorstwa - zbudowany, zaprojektowany oraz wykonany zupełnie od podstaw i co najważniejsze samodzielnie. galeria

 Gratulujemy serdecznie

Witold Krieser

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015