godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

3M w Muzeum Izbie Pamięci Kopalni Wujek

09.01 klasa 3M uczestniczyła w lekcji historii, która odbywała się w Muzeum Izbie Pamięci Kopalni Wujek. Od świadka tragicznych wydarzeń związanych z pacyfikacją tej kopalni, gdzie śmierć poniosło 9 górników uczniowie dowiedzieli się ,jak wyglądał stan wojenny w Polsce i w jaki sposób ówczesna władza reagowała na opór społeczny. Ponadto w trzech salach ekspozycyjnych mogliśmy zobaczyć eksponaty związane z historią górnictwa oraz samej kopalni a także pamiątki z okresu stanu wojennego, pacyfikacji kopalni (inscenizacja walki górnika z ZOMOwcem, diorama wydarzeń na kopalni w skali 1:100), oraz związane z ofiarami starć. W ramach zajęć odtwarzany był także film dokumentalny autorstwa Agnieszki Świdzińskiej pt.”Życiorysy z bliznami” w którym to rodziny zamordowanych i represjonowanych górników opowiadają o tragicznych wydarzeniach z grudnia 1981 roku.

zobacz zdjęcia

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015