godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Palmiarnia i jej atrakcje

23 listopada cześć klasy drugiej ozek, w ramach zajęć ze stref krajobrazowych Ziemi, odwiedziła palmiarnię w Gliwicach. Uczniowie obejrzeli wiele gatunków sukulentów, epifitów, a także roślin mięsożernych. Najbardziej przypadł im jednak do gustu pawilon akwarystyczny, gdzie podziwiali w czterech wielkich akwariach ryby z rzek: południowo– wschodniej Azji, Ameryki Południowej, Polski oraz z afrykańskiego jeziora Tanganika. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich ryba Arapaima, będąca jedną z największych słodkowodnych ryb świata oraz tropikalny gatunek mrówek czyli grzybiarki parasolowe, wędrujące 15-metrową „mrówkostradą” z poliwęglanu, pomiędzy terrarium gdzie mają swoje mrowisko do miejsca gdzie znajdują pożywienie.

Zapraszamy do galerii

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015